O NÁS

Reprosoustavy Audio Conception vznikají v malé rodinné firmě v českém městě Havířov, asi  půl hodiny jízdy od města Ostravy. Pojďte se s námi podívat, jak ručně vyráběné reprosoustavy potažené kůží vznikají.

Na začátku je rozhodnutí  o novém modelu, který by měl zaplnit mezeru v nabídce, či nahradit některý  model. Toto rozhodnutí obsahuje představu o nové soustavě: koncepci, velikost, specifikum, výslednou cenu reprosoustavy a rozpočet na její vývoj. Vytvoří se hrubý návrh budoucí soustavy a zohlední, co je možné jak z hlediska výsledné ceny, tak i nákladů na vývoj. Další krok je otázkou matematických výpočtů a fyzikálních simulací v počítačovém softwaru. Na konci tohoto procesu je přibližný model soustavy se stanovenými rozměry a vnitřní konstrukcí. Následuje výroba prototypů, osazení reproduktorů, připojení externí  signálové výhybky (která je vždy počítaná na míru každé soustavě a každému osazení) a konečné jemné doladění. Jakmile jsou  výsledky uspokojivé, vyrobí se přesná kopie aktuálního prototypu a zapojí se pro stereofonní poslech. Během kontrolních poslechů se zejména laboruje s osazením a nastavením výhybky, v krajním případě s volbou jiných reproduktorů či úprav na vnitřní konstrukci ozvučnice. Po této fázi již na reprosoustavě pracuje designer, kde se při zachování specifikací  snaží dát reprosoustavě atraktivní finální vzhled. Tato fáze trvá týdny i měsíce, takto vznikají také nové prototypy.

Hlavní slovo má poslech

Hlavní slovo má  poslech. Cílem reprosoustav Audio Conception je co nejdokonalejší a nejpřirozenější reprodukce  se všemi jemnými detaily, který posluchače baví a zároveň neunavuje. Precizní podání zvuku, detailní podání středů, basů a výšek, minimální zkreslení a podání zvuku tak, jak ve skutečnosti je. Reprosoustavy dokáží přehrát i jemné nuance a tak při poslechu jakéhokoli hudebního žánru uslyšíte opravdu detaily, a propracovanost do jednotlivých tónů u jednotlivých nahrávek. 

Audio Conception -Just design and High-End technology

Na českém trhu působíme  od roku 1993. Naší prioritou je vytvářet vysoce kvalitní a unikátní reprosoustavy s nádherným designem a krásným zvukem , které se stanou dominantou jakékoliv domácnosti.  Portfolio našich služeb zahrnuje výrobu ručně vyráběných  luxusních a  unikátních Hi-End reprosoustav pro kvalitní zážitek z hudby, ale také pro špičkové domácí kino ,od návrhu až po konečné zhotovení, a jemné doladěnÍ.

Pouze tehdy, když všechny prvky reprosoustavy  pracují společně do nejmenšího detailu, může se z reprodukce hudby stát bezkonkurenční zážitek. To je to, o co s každou reprosoustavou usilujeme.  Mnoho prvků, které jsou na první pohled patrné na reprosoustavách Audio Conception  je jejich precizní dílenské zpracování, kvalitní povrchová úprava, luxusní materiály  a velmi kvalitní ručně vyráběné crossovery . Každá reprosoustava je mistrovské dílo a je laděna  pro co nejpřirozenější  zvuk.
 
Masivní  ozvučnice potáhnuté nádhernou luxusní  syntetickou kůží , velmi pevná  konstrukce s důmyslným antirezonančním řešením vnitřních komor,  akrylové sklo ve vysokém lesku, ručně leštěná slitina hliníku , ručně leštěné mosazné komponenty  do zrcadlového lesku, kvalitní kevlarové  a karbonové měniče, elegantní celodřevěné ohýbané  komponenty, a vysoce kvalitní  moderní technologie. Za těmito  ojedinělými luxusními soustavami pro náročné, stojí dlouhý vývoj a precizní zpracování.
 
Precizní výroba jednoho páru těchto  unikátních reprosoustav je  časově velmi náročná, a je proto určená pro velmi náročné zákazníky.